Regulamin zakupów

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

 

 

 

 

§1

Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy [dalej „Sklep”] prowadzi sprzedaż za pośrednictwem Internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu [dalej „Regulamin”].

2. Właścicielem Sklepu jest: firma Awexim Plus Piotr Wyka. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, ul. Kazdębie 121, NIP: 6292268361, REGON 240769861, tel. 32 308 99 99,
tel. 502873389, adres email: sklep@dla-spa.pl

3. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

4. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.

5. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

6. Towary dostępne w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych.

 §2

Zamówienia

1. Zamówienia można składać w następujący sposób:

a) poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Sklepu,

b) emailem na adres dostępny na stronie internetowej Sklepu,

c) telefonicznie na numery przeznaczone do składania zamówień (32 308 99 99), dostępne na stronie internetowej Sklepu w zakładce Kontakt.

2. Zamówienia poprzez stronę internetową i e-mail można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia składane telefonicznie w dni robocze w godzinach 08:00 – 16:00.

Zamówienia złożone w dni robocze po godz. 12:00, soboty, niedziele oraz święta będą traktowane jak złożone następnego dnia roboczego.

3. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia emailem lub telefonicznie.

4. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

5. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi z chwilą potwierdzenia Zamówienia przez Klienta poprzez kliknięcie w link potwierdzający w mailu przysłanym Klientowi przez Sklep.

§3

Płatności

1. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:

  • PayU – płatność za pośrednictwem platformy PayU (przelew online). Najszybsza forma płatności za pośrednictwem największej platformy płatniczej PayU - pieniądze od razu są księgowane na naszym koncie i możemy zacząć realizować zamówienie.
  • Przelew – wpłaty należy dokonać na wskazany numer rachunku bankowego, który przekażemy Ci w wiadomości email potwierdzającej przyjęcie zamówienia. Przelew możesz zrealizować przez Internet, na poczcie lub w banku. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, rozpoczniemy realizację zamówienia.
  • Pobranie – płacisz gotówką kurierowi przy odbiorze towaru. Ta metoda płatności wiąże się z wyższą opłatą za realizację zamówienia, która nie występuje w przypadku innych opłat.

2. Ceny przesyłek określone są w cenniku dostawy (zakładka Koszt dostawy).

  §4

Wysyłka towaru

1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firm świadczących usługi kurierskie.

2. Termin wysyłki określony jest przy każdym produkcie i liczony od chwili potwierdzenia zamówienia w przypadku płatności za pobraniem lub od chwili zaksięgowania wpłaty
w przypadku płatności za pomocą usługi PayU lub przelewem.

3. Paczki nadawane są w dni robocze.

4. Planowany termin doręczenie przesyłki to następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki.

 §5

Reklamacje

1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu towaru (faktura VAT).

2. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien odesłać do Sklepu reklamowany towar wraz z opisem niezgodności.

3. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności.

4. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

5. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

6. W przypadku, gdy Klient będzie chciał wdać się w spór ze Sklepem w związku z obsługą reklamacji towaru ma możliwość skorzystania z pozasądowych metod rozstrzygania sporów. Wszelkie spory wynikające z umowy sprzedaży mogą być rozwiązywane w trybie mediacji przez mediatorów Centrum Mediacji Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, stosownie do regulaminu tego Sądu, obowiązującego w dniu skierowania wniosku o mediację.

 §6

Prawo odstąpienia od umowy

1. Na podstawie Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. klient będący osobą fizyczną dokonujący zakupów w zakresie działalności niezwiązanej bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową ma prawo odstąpić od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik
i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy.

2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować nas - Awexim Plus Piotr Wyka, ul. Kazdębie 121, 42-530 Dąbrowa Górnicza, tel. 32 308 99 99,
tel. 502873389, adres email: sklep@dla-spa.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy
w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład poprzez pismo wysłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną). Klient może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Wzór formularza znajduje się w Załączniku 1 do niniejszego Regulaminu. Można go również pobrać ze strony www.dla-spa.pl (zakładka Reklamacje i Zwroty).
Aby zachować termin do odstąpienia od umowy wystarczy, aby Klient wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

3. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji Klienta o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Klienta w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodził się on na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Klient nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 4. Klient musi odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Klient odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni. Klient będzie musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Klient odpowiada tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

5. W przypadku naruszenia przez Klienta warunków określonych w ust 2, 3 i 4 powyższe oświadczenie o odstąpieniu od umowy jest bezskuteczne, towar nie podlega zwrotowi, a Sklep nie zwraca Klientowi zapłaconej kwoty.

§7

Ochrona prywatności

1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia.

2. Klient może również wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Sklepu materiałów reklamowo - promocyjnych, w tym biuletynu handlowego.

3. Klient ma prawo wglądu do swoich danych i ich korekty, a także do żądania usunięcia.

 §8

Własność intelektualna

Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

 §9

Wejście w życie i zmiany Regulaminu

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

2. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie złożenia Zamówienia przez Klienta.

 

 Załącznik nr 1

 

Wzór formularza odstąpienia od umowy

 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni od jego otrzymania. Aby dokonać zwrotu wypełnij formularz i odeślij go wraz z produktami i dowodem zakupu na adres:

 

Awexim Plus Piotr Wyka

ul. Kazdębie 121

42-530 Dąbrowa Górnicza

 

 

Imię i nazwisko: ........................................................................................................................................................................

Adres:  …………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

E-mail: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Telefon kontaktowy: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………

Nr faktury, data wystawienia: ……………………………………………………………………………………………………………………

Zwracany produkt: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Przyczyna zwrotu/ bez podania przyczyny zwrotu*: ……………………………………………………………………………

Proszę o zwrot pieniędzy na konto numer:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

należące do  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

                                                                               

 

Oświadczam, że zwracany przeze mnie towar nie był używany.

 

 

……………………………………………………………………                                               ……………………………………………………………   
            (miejscowość, data)                                                                                (podpis)  

 

*niepotrzebne skreślić

Promocje
Rękawice jednorazowe nitrylowe czarne S, opakowanie 100 sztuk.
Rękawice jednorazowe nitrylowe czarne S, opakowanie 100 sztuk.

13,70 zł

Cena regularna: 17,00 zł

Najniższa cena: 17,00 zł
szt.
Rękawice jednorazowe nitrylowe czarne M, opakowanie 100 sztuk.
Rękawice jednorazowe nitrylowe czarne M, opakowanie 100 sztuk.

13,70 zł

Cena regularna: 17,00 zł

Najniższa cena: 17,00 zł
szt.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie L, opakowanie 100 sztuk.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie L, opakowanie 100 sztuk.

12,00 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie M, opakowanie 100 sztuk.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie M, opakowanie 100 sztuk.

12,00 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
szt.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie XS, opakowanie 100 sztuk.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie XS, opakowanie 100 sztuk.

12,00 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie S, opakowanie 100 sztuk.
Rękawice jednorazowe nitrylowe niebieskie S, opakowanie 100 sztuk.

12,00 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl